24 Ekim 2016 Pazartesi

DOĞRU BİR İLİŞKİNİN SİNYALLERİ- SABIR DOLU BİR AŞK
Doğru olduğuna inandığım bir ilişki de en sevdiğim dostuma sordum.' Mutlu ilişkinin sırrı nedir ?'
SABIR DOLU AŞK dedi. Evet doğru cevap kesinlikle buydu.
Yaşlıların dediği gibi 'insanın geçinmeye gönlü olmalı biraz da'
İlişkiler bu ikisi arasında gidip gelir.
Doğru ilişkinin işaretleri nelerdir dostlarım? Bir ilişkinin doğru olduğunu nasıl anlarsınız ? 
Bay doğru, bayan yanlış ?
İnsan büyüdükçe seçenekler çoğalıyor. Limitiniz daralıyor aynı ölçüde genişliyor. Doğru bulduklarınız yanlışa dönebiliyor. Küçükken belirlediğimiz kalıplardaki adamları sevemiyoruz yaşımız ile gelişen şartlarımızca. Büyümek eskisi kadar cesur olamamak aslında.
Peki tüm bunlara rağmen, aşk bir parçada birine tahammül edebilme ihtimali değil midir ?

-Eğer ona güveniyor ve bazı konuları ona rahatça dile getirebiliyorsanız. İnsanlar aşık oldukları kişilere güvenemeyebilir. Ama güvendikleri insanlara kesinlikle aşık olabilirler. Güven ilişkilerin temeli. Doğamız gereği güvende hissetmek üzerine kurulu sistem. Bir yerde kendimizi rahatsız hissedersek orayı terketmek isteriz. Bir insan da da aynı durum geçerli. Bu yüzden yanında güvende hissedip, huzurla sırlarınızı verebiliyorsanız..

-Zayıf yanlarınızı görmesine izin veriyorsanız. 'Mükemmel olduğumda beni herkes sever. Mühim olan çamura battığım da da benim ile olacakmısın? ' Güzel, başarılı, zeki, çalışkan ve yeterince iyi olduğum da herkes beni sevecektir. Hatalar yaptığım da düştüğüm de ? Eğer bu durumları da partneriniz ile atlatabiliyor. Ve size elinden gelen yardımı manevi anlamda yapabiliyor ise..

-Onu değiştirmek istemiyorsanız. Bahsettiğim kıyafet tarzı, yeme alışkanlığı gibi düşünülmesin.. Karakteri ile ilgili konular da onu değiştirmeye, dönüştürmeye gitmiyor ona hiç yakışmayan oldukça bol kot pantolonuna rağmen onu seviyorsanız.

-Ailenizin karşısına çıkarmak istiyorsanız.

-Aynı fikirde olmamaktan korkmuyorsanız. Kavga etseniz de sizi dinleyeceğini ve kabaca başından savmayacağını biliyorsanız. Sizi ciddiye alıyor, yanlış olduğunuzu düşündüğü zaman bile…
Temel farklılıklarınız üzerinde çalışmak istiyorsanız. Birlikte bir geleceği etkileyecek büyük farklılıklarınız varsa (farklı dini ya da maddi görüşler gibi) bunların üstesinden gelmek istiyorsanız ve biliyorsanız ki ikinizin de tatmin olacağı bir sonuca varabilirsiniz.

-Fiziksel kimya, sağlıklı bir ilişki için çok önemli bir unsurdur. Ve eğer o belirlenen standartlara uygun bir güzellik taşımıyor ise? İşte gerçekten doğru insan olduğunu düşünmeniz için daha büyük bir sebep.

-Yanında sürekli konuşmak zorunda hissetmiyor, sustuğunuz zamanlar da basit bir konfor ile gelen huzur eşliğinde mutlu olabiliyorsanız.

-Çok kıskanç hissetmiyor. Ona bu yüzden oldukça öfke duymuyorsanız. Çünkü hastalık boyutundaki takıntılar hariç, kıskançlık sizin güven sorununuzdan çok karşı tarafın yaptıklarından kaynaklanır. Eğer taşları yerine oturtabilmiş isek dışarı arkadaşları ile çıkıp bir kaç saat fazladan takılmasının bir anlamı yoktur.

-Size verdiği değerle sizi daha iyi biri yapabiliyor ise. Yükselmenize vesile olup, destek olabiliyor ise.

Bunlara eğer EVET cevabı aldıysanız..
(Daha ne arıyorsun be guzumm )

Siz çok şanslısınız. Burada ne işiniz var :) Koşun da bir sarılın...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder