1 Mart 2016 Salı

Kızlar 2016-2017 Trendlerini takip edelimmi ? (Hangi renk, Hangi parça diyenlere)       Yarım yüzyıldır dünya çapında faaliyet gösteren Intercolor (Uluslararası Renk Komisyonu-ICC) çatısı altında bulunan 13 ülkenin 30 temsilcisi, 2016-17 yıllarının renk ve trendlerini belirlemek için İstanbul'a geldi.

2016-2017 Yıllarının Rengi Siyah, Trend ise Mutant Malzemeler ve materyaller


Yani bu sezon;

Siyaha teslim olacağız.

Türkiye'yi 17 yıldır Intercolor'da (ICC) temsil eden Ümit Ünal 2016-17 yıllarının renk ve trendlerini hazırladıkları bildirgeyle sundu. Ünal: 'Sessizliğin felsefesi','Synchronize','Re-nature', 'Artitude' 2016-17 konseptleri. Performans ve sanat ağırlıklı derin bir dönem bizi bekliyor. Siyah derin koyuluklar. Dönüşüm ve mutant, tekno ve modern-klasizm önümüzdeki 2 yılda karşımıza çıkacak olan kavramlar olacak. Çok farklı seçeneklerle derin renklerin olduğu insana ait tüm yeni tanımlamalar hayatımıza giriyor. Kişisel deneyimlerin en öncelikli olduğu sezon olarak düşünürsek, 2016-17'de özellikle sonbahar kış döneminde siyah, parlak siyahlar yeni dönemin renkleri, mutant  malzemeler ve mataryeller ise trendlerin başında gelecek.' yorumunda bulundu.

....2015 yılında yavaş yavaş karşımıza çıkan 70lerin trend parçaları 2016 iyice alevleniyor. Yine 70ler ve 80leri andığımız yumuşak kadifeler lüks kumaşlarda mevcut bu sezon.

2016 sezonunda süet, püskül, bohem parçalar desenler, çizgili pantolonları, kürk detayları her yerde karşımıza çıkacak. favori renkler arasında sıcak gökkuşağı renkleri; güneş sarısı ve portakal renkleri bulunuyor.


Güçlü ve tok görünümü hedefleyen kabarık, vatkalı ve gösterişli kol detayları kazak, elbise ve mont gibi bir çok parçada karşımıza çıkacak.Renkli şık moğol kürkleri bu sımsıcak ve harika parçalarda kış sezonunun gündeminde.

Bir diğeri ise sık kullanılan kürk etoller. Kürkler ve kürk detaylarına hemen hemen her fırsatta rastlayacağız.

Özellikle etek ve örme kazak kombinlerinde.Deri detayları ne zaman biter bilinmez fakat deri detaylarının yanı sıra full deri kombinlerde dikkat çeken diğer bir 2016 klasiği olacak.
Deri etek, ceket, pantolon,ayakkabı, çantalar hepsi birbiriyle kombinlenecek.

Kalın kemerler- dantelli kumaşlar 2016 yılına damga vuruyor.


Bu dönem kazaklar, ceketler, elbiseler ve pelerinde daha sert ve erkeksi modelleri çokça göreceğiz. 


Benimde en sevdiğim ve sıkçada gördüğümüz kruvaze ceketler asker tarzına uyarlanıp kısa ve ayaklara kadar uzanan modellerle dikatleri üzerlerine toplayacak.
Benden  bu kadar kızlar.. Kesinlikle yazarken çok keyif aldım. Umarım okurken sizde keyif alırsınız :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder