16 Eylül 2015 Çarşamba

Herkesin bir pazara ihtiyacı vardır!

İlişkilerdeki gün açılımı.


Pazartesi güzel bir kahvaltıdan sonra umut dolu bir başlangıç yaparsın. Artık diyetin ilk günü, işin ilk günü, okulunun ilk günü.. Güzel başlayan gün saatler ilerledikçe germeye, sorumluluk yüklemeye başlar. Haftasonundan kalma tüm işlerin arasında boğulursun.

Bu ilişki genelde lise yıllarında başlar. Her bağ gibi güzel ve umutludur. İlişki ve yaşlar büyüdükçe beklentiler artar. Komutlar gün geçtikçe ağır gelmeye başlar;
Okul bitsin, üniversiteyi kazan, üniversiteden sonra hemen evleneceğiz, annem şöyle olmanı istiyor. kendini geliştir, çalış, paranı çok harcıyosun, nasıl ev alc...
              Ve son!..

(Bazen) gerçekten insanların sevilmeye ihtiyacı vardır. Yaşı kaç olursa olsun, bu ayrılıktan sonra düştüğün boşlukta devreye Salı girer.  Salı sana diğer ilişkiyi unutmada yardımcı olur zaten arkadaşmı yoksa sevgilimi ayrımını pek yapamazsın.
 Nasıl bittiğini anlayamazsın.
Ama pazarteside salıda artık yoktur.

çarşamba tüm planlarımızı yapmaya başladığımız gündür. İlişki için birşeyler öğrendiğin aşamada devreye girer fakat beklenilen bu değildir. Yorulduğunu anladığın ve gerçekten ne istediğini merak ettiğin evrede çarşambada doğru kişi değildir.

Perşembe yanlış karar !

Cuma artık 'ilişki' düşünmediğin bi anda bimbambom...Haftasonu için deli gibi hayal kurduğun o muhteşem gün.. Gelecek için güzel şeyler tasarladığın bir dönemde karşına çıkar.Artık ne istediğini tam olarak biliyosundur.
Heycanlı başlayan ilişki bi anda yerini sessizliği bırakır. Tasarladığın hayaller sadece seni mutlu ettiğini anladığında kötü bir sona daha hazırlanırsın.

Cumartesi en ama en rahat ilişkin budur. Sürekli gezdiğin,içindeki çocuğu meydana çıkardığın, özgürleşebildiğin bi yer.. Bu özgür ve çılgın ilişki artık durduramadığın bi hal alır. Yavaşlatamadığın.

stop!


Ve o güzel görkemiyle..


Pazar gelir.
Herkesin bir pazara ihtiyacı vardır.
Huzur bulduğu, eğlendiği, haftanın stresinden kaçıp ona sığındığı ama yinede pazartesininde sorumluluğunu bildiği o güzel güne.. Seni sen olduğun için seven, hem özgürleştiren hem tutsak eden, beklentilerin sıfır olduğu bir ilişki sonunda senide bulur.
Aradığın işte tamda budur. Aşk tamda budur.

Herkesin ama herkesin bir pazara ihtiyacı vardır.

.
.
.2 yorum: